České a Slovenské TV stanice už len v HD


 

Zrejme ste zaregistrovali, že sme prestali vysielať v SD rozlíšení slovenské komerčné stanice a vysielame ich už len v HD rozlíšení. Ide o stanice Markíza HD a JOJ HD, vrátane všetkých ďalších staníc patriacich do ich skupín ako: Doma HD, Dajto HD a JOJ Plus HD, Wau HD

Teraz sme rovnakým spôsobom nahradili pôvodné SD vysielanie vysielaním v HD kvalite aj pri verejnoprávnych staniciach Jednotka HD , Dvojka HD, taktiež aj ČT1 HD, ČT2 HD a ČT24 HD.

Dvojka HDČT1 HDČT2 ČT 24

 

Rovnako už len v HD kvalite sú dostupné aj tieto ďalšie televízne stanice: JOJ Cinema HD, Sport1 HD, Sport2 HD a Arena Sport 1 HD.

JOJ Cinema HDSport 1 CZ HDSport 2 CZ HDArena Sport 1 HD 

Čo sa zmenilo ?

Nahradili sme SD kanály ich HD verziou a aby ste nemali v ponuke duplicitné kanály, SD verzie sme definitívne vypli. Keďže novo zaradené kanály sa umiestňujú na koniec zoznamov, obnovili sme Vám východzie poradie všetkých kanálov, aby ste mali ponuku logicky usporiadanú ako po zriadení služby. Pokiaľ máte vytvorené vlastné zoznamy staníc a mali ste v nich zaradené v SD kvalite niektoré zo staníc uvedených vyššie, aktualizujte si zoznamy doplnením HD verzií týchto staníc.

 

Čo zostáva rovnaké?

Televízny archív, na ktorý ste boli zvyknutí sa nijako nemení a zostáva zachovaný v rovnakom rozsahu ako doposiaľ. Stále platí, že sledovať môžete ktorékoľvek nami vysielané TV stanice na akomkoľvek televízore. Akurát kvalitu obrazu si vychutnáte samozrejme ďaleko lepšie na novšom televízore s podporou HD rozlíšenia.

 

 

Chýbaju Vam niektoré stanice?

Vplyvom zaradenia nových HD TV staníc sa niektoré môžu radiť na koniec vášho TV zoznamu. Ak ich preradenie neprebehlo automaticky, zvoľte na vašom STB voľbu:

Menu / Televízia /Zoznamy kanálov /Všetky TV kanály/ Nastaviť východzie

Informačný systém Ferimex